Uzmanlara sorduk: Hangi aşıyı yaptırmalı?

Nisan 3, 2021 admin 0

Çin aşısı Coronavac’ın ardından Alman-ABD ortaklığında geliştirilen BioNTech aşılarının da gelmesiyle randevu alanlara seçenek sunulmaya başlandı. Bu da vatandaşın kafasında soru işareti yarattı. Hürriyet uzmanlara sordu: ‘Hangi aşı daha iyi, hangisini yaptıralım?’ İşte cevapları…

Katili aynı bahaneye sığındı! Affet Sezen seni de koruyamadık

Mart 28, 2021 admin 0

Sezen Ünlü daha 17’sindeydi… 5 aylık hamileydi… Babası kızının tecavüze uğradığını iddia ediyordu. Sezen önceki akşam karnındaki bebeğiyle kadın cinayetine kurban gitti. Cinayetin faili Anıl Yolum ise diğer katiller gibi aynı bahaneye sığındı: Kıskançlık.

Mağdurlar Tosuncuk’a özendi! Çiftlikbank fırsatçıları

Mart 28, 2021 admin 0

Binlerce kişinin mağdur olduğu, milyonlarca liralık dolandırıcılığın yapıldığı ÇiftlikBank soruşturmasında bu kez fırsatçılar ortaya çıktı. ‘Mağdurum, dolandırıldım’ diye başvuran 751 kişinin yatırdıkları parayı geri aldığı, bazısının ise kârıyla birlikte fazlasını aldığı belirlendi.

Adalet Terazisine Reform Ayarı

Mart 3, 2021 admin 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı’nı açıkladığı konuşmasına “Bizim adalet davamızın pusulası insandır, insan onurudur, insanın sahip olduğu tüm haklarıyla hayatını sürdürebilmesidir” diyerek başladı.

E-ticarette Sanal Kart Kullanın

Mart 1, 2021 admin 0

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, internet alışverişlerinde kredi kartının dijital kopyası olan ‘sanal kart’ kullanılması için uyarıda bulundu.

412 Eser Yurda Dönüyor

Şubat 21, 2021 admin 0

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tarihi eser kaçakçılığıyla mücadele çalışmaları kapsamında 412 eser önümüzdeki hafta Türkiye’ye getirilecek.

Normalleşme 1 Mart’ta Başlıyor

Şubat 21, 2021 admin 0

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul’un 1 Mart’tan itibaren kısıtlamanın azaltılmasına hazır olduğunu söyledi. Öte yandan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün Twitter hesabından normalleşme için tarih verdi, “1 Mart itibarıyla kademeli normalleşeceğiz” dedi.