Ekonomik Özgürlük Nedir

Ekonomik özgürlüğünü 20’li yaşlarında eline almak isteyen biri olarak size şukadar söyleyebilirim ki okuduğumuz mezun olduğumuz üniversiteler size yetmeyecek şuan üniversite mezunu binlerce işsiz var. Hala geçim sıkıntısı ve yoksulluk hat safhada sırf askari ücrete zam geldi diye çalıştığım şirket beni aradı ve istifa dilekçesi yazmamı istedi. Bu etik değil biliyorum fakat bende iş bulana kadar dilekçe yazmamaya karar verdim. Şu pandemi döneminde para cidden ihiyaçtan daha fazlası haline geldi ek gelir şart birden fazla ek gelir yemek içmek gibi şart oldu. Düzenli bir geliriniz varsa bile bunun %100 garantisi yok maalesef bu yüzden bir den fazla ek geliriniz olursa minimum 3 tane tavsiyemdir. Yolunuza hiç değilse biriyle devam edersiniz ama tek gelir sizi yoksulluktan 1 adım öteye taşır. Bende şuan tamda bu durumdayım ama pes etmiyorum mücadele etmeye devam ediyorum. Çünkü rızkı veren Allah elbet bize yardım edecek kudret sahibi de odur. Şüphem yok yani ama kader gayrete aşıktır çalışıp üretip bizimde kendi potansiyelimizi ortaya çıkarmalıyız.

Dünyayı değiştiremiyorsak kendi dünyamızı değiştirmeliyiz. Bu bizim hayatımızı değiştirmek için atacağımız en önemli adımdır.

Paranın sizi yönetmesini izin vermeyin, siz parayı yönetin ve onu bir araç olarak kullanın tavsiyem budur. Zira para sizi yönetirse bocalamanız muhtemeldir. Yazımızın devamını gelecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*