Kredi Kartının Son Kullanma Tarihinin Gelmesi

Her kredi kartının son kullanma tarihi bulunmaktadır. Bunun da birçok sebebi vardır bu sebeplerden bir tanesi kredi kartlarının zaman içinde teknolojik gelişmelerden etkilenmesidir ve yeni kredi kartıyla bu teknolojik gelişmeleri daha verimli bir şekilde kullanmaktır.

Kredi kartlarının son kullanma tarihi geldiği vakit kişiler o bankayla çalışmak isteyip istemediğine karar vermelidir. Eğer çalışmak istemiyorlarsa kartın kullanımına 180 gün kala bankayı arayıp yeni bir kredi kartı istemediklerini söyleyebilirler. Bu sayede kişiler eğer kartlarında aidat varsa fazladan kart aidatı ödememiş olacaklardır. Bunun yanı sıra öncesinden haber vererek bankaların yeni bir kredi kartı yollamasının önüne de geçilebilir.

Birçok banka kredi kartının kullanım tarihi bitmesine yakın müşterilerini arayarak yeni bir kredi kartı isteyip istemediklerini sorarlar. Fakat bazı bankalar otomatik olarak süresi uzatılmış yeni bir kredi kartı da yollayabilir. Eğer kişiler mevcut bankayla çalışmasının devam etmesini istiyorsa bu tür durumlar için adres bilgileri, iletişim bilgilerini güncel tutmalıdır. Aksi takdirde yeni gelecek kredi kartı yanlış adrese yönlendirilecek ve karta ulaşım sağlanamayacaktır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*