ATM’den Kart Şifresi Değiştirme

Kredi ve banka kart sahipleri için en önemli hususlardan bir tanesi bu kartların 4 haneli şifresidir. Bu şifre olmadan herhangi bir işlemi yapmak mümkün olmayacaktır. Bu sebeple bu şifreyi oluştururken oldukça güvenli bir şifre yapmaya özen göstermeniz gerekir. Doğum günü gibi basit şifreler koyduğunuz takdirde herkes bu şifreyi rahat bir şekilde tahmin edebilecektir.

Kartı ilk aldığınız vakit ATM’ye gidip ATM ana menüsünde şifre değiştirme işlemlerini görebilirsiniz. Burada ilk defa da bir şifre oluşturabilir ya da mevcut şifrenizin güvenli olmadığını düşünüyorsanız da değiştirebilirsiniz. İnsanlık hali olarak kart şifresini unuttuğunuz vakit de gerekli bilgileri girerek yine kart şifresini değiştirmeniz mümkün olacaktır. Birden fazla kredi ve banka kartına sahipseniz bu şifrelerin birbirine karışmaması için aynı şifreyi koyabilirsiniz.

Kredi ve banka kartının şifresinin değişmesi için mutlaka ATM’ye gitmeye de gerek yoktur. Kişiler bankaların müşteri hizmetlerini arayıp kart şifresi değişme talebinde bulunabilir. Bu talep doğrultusunda bankalar sizin güvenliğiniz için birkaç soru soracaktır ve karşıdaki kişinin kart sahibi olduğunu anladıkları vakit de kart şifresi değişme talebinizi gerçekleştireceklerdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*