Ethereum (ETC) Nedir?

2013 yılında Vitalik Buterin tarafından kurulan ve 2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, Bitcoin’ den sonra piyasa değeri en yüksek 2. Kripto paradır.

Peki Ethereum’ un özellikleri nelerdir? Ethereum madenciliği nasıl yapılır?

Ethereum özellikleri nelerdir?

*Ethereum petrole benzetilir.

*Ethereum açık kodlu kaynaklar ve blockchain teknolojisinden faydalanmaktadır.

*Bitcoin ile her işlem yaptığınızda, işlemlerin bloglanıp şifrelenmesi yaklaşık 10 dakika kadar sürer. Ancak Ethereum’ da bu süre 20 saniye kadardır.

Bazıları işlem süresinin bu kadar kısa olmasını güvenlik açısından olumsuz olduğunu söylese de, henüz Ethereum ile ilgili en ufak bir güvenlik açığı söz konusu değildir.

*Ethereum sadece bir kripto para değildir. Etherum’ da aynı zamanda yeni kripto paralarda oluşturabilirsiniz. Ethereum çok kapsamlı bir blog zincirdir.

*Ayrıca eğer gerekli donanım ve yazılımlara sahip iseniz, sizde Ethereum oluşturabilirsiniz.

*Ethereum’ un en büyük avantajlarından biri madencilik yapanlar arasında bir denge oluşmasını sağlar.

Etherum madenciliği nasıl yapılır?

Ethereum madenciliğini cihazınızın ekran kartı ile yapmanız mümkündür.

Ancak kripto para madenciliği yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, madencilik yaptığınız zaman cihazınızın ekran kartı çok fazla işlem gördüğü için zorlanır. Cihazınızın performansın göre ara ara madencilik yaparak ekran kartını dinlendirmek en iyi yoldur. Aksi takdirde ekran kartı çok fazla ısındığından dolayı patlayabilir veya diğer parçalara ciddi zararlar verebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*