Ripple (XRP) Nedir

Ripple, Bitcoin ve Ethereum’ dan sonra değeri en yüksek 3. Kripto paradır. Diğer kripto paraların aksine Ripple merkeziyetsiz değildir. Bu kripto para bir şirket tarafından yönetiliyor. Peki Ripple’ nin avantajları nelerdir? Madenciliği nasıl yapılır?

Ripple (XRP) avantajları nelerdir?

*Eğer büyük meblağlarda para transferi gerçekleştirecekseniz ve bunun için bankalara fazladan komisyon ödemek istemiyorsanız Ripple tam sizin için. Ripple sayesinde büyük meblağlarda paralarınızı başka birine düşük bir komisyon ile hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

*Ripple’ nin işlem hacmi oldukça geniştir. Birçok borsada Ripple ile işlem yapılabilir. Bu sayede erişebilirliği oldukça yüksektir.

Ripple madenciliği nasıl yapılır?

Diğer kripto paralarda olduğu gibi Ripple’ de madencilik yapamazsınız. Piyasaya sürülen bütün Ripple’ ler yöneten şirket tarafından üretilmektedir.

Ripple ile Bitcoin arasındaki farklar nelerdir?

*Bitcoin merkeziyetsizdir herhangi bir şirket tarafından yönetilmez. Ancak Ripple bir şirket tarafından yönetilip, denetlenmektedir.

*Bitcoin’ de 1 saniyede yaklaşık 4 işlem yapabiliyorken bu sayı Ripple’ de 1500’ dür.

*Ripple’ nin en büyük avantajı çok düşük komisyon ücreti almasıdır. Bitcoin’ de işlem yaptığınız zaman Ripple’ ye kıyasla sizden daha fazla komisyon ücreti alır.

Nasıl Ripple satın alabilirim?

Ripple madenciliği yapılmadığından dolayı sadece nakit para karşılığında elde edebilirsiniz. Bunun için Bitlo, BTC Türk veya başka siteler üzerinden kolay bir şekilde Ripple alıp, satabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*