Gıda ve Hizmet Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Ticaret yapmak isteyen girişimciler için yeni bir marka yaratmak yerine bilindik bir markanın bayiliğini alarak ticaret yapmak güzel seçenek olmuştur. Çünkü bayilik veren markalar muhtemelen daha önce kendine bir marka değeri oluşturmuştur. Aynı zamanda piyasada belirli bir kar potansiyeli elde etmiş ve bu karını bayiliklerde daha üst seviyelere taşımak istemiştir. Türkiye’de neredeyse her sektörde bayilik mevcuttur. Gıda, sanayi, bilişim, hizmet gibi pek çok sektörde bayilik veren firmalar vardır. Sizlere bu bayilik veren firmaları derleyip kısaca anlatalım.

Dominos Pizza Bayiliği

Dominos Pizza franchise sistemiyle yürüyen en etkili firmalardan biridir. Dominos Pizza’nın %70’i franchise yani bayiliklerden oluşmaktadır. Dominos’un marka değeri ve ürünlerinin çokça talep görmesi Türkiye’de Dominos Pizza bayiliği girişimcileri Dominos Pizza bayiliği almaya teşvik etmiştir. Dominos Pizza franchise şartları için Dominos’un kurumsal sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Praktiker Bayiliği

Praktiker dünyada en çok bilinen yapı market zincirlerinden biridir. Alman kuruluşu bir firma olan Praktiker müşterilerine türlü türlü yapı malzemesinin satışını sağlamaktadır. Ayrıca Praktiker Türkiye’deki yatırımcılara belirlenen bölgelerde istenilen şartlar ve finansman sağlandığında bayilik vermektedir.  Praktiker bayiliği ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için Praktiker’in kurumsal web sitesini ziyaret edebilir ve sıkça sorulan soruları okuyabilirsiniz

 

Pizza Hut Bayiliği

Pizza Hut 15000 restoranı bulunan ve 100 ülkede pizza sektöründe hizmet veren bir gıda şirketidir. Pizza Hut’ın internet sitesine girip franchise verilebilen bölgelere baktığımızda neredeyse Türkiye’nin her bölgesine bayilik verebildiğini görmekteyiz.  Franchise sisteminde evlere servis ve restoran gibi bir çok model bulunuyor. Daha detaylı bilgi için Pizza Hut’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Komagene Bayiliği

Komagene etsiz çig köfte sektöründe önemli bir başarı yakalamış gıda firmasıdır. Çiğ köfte dükkanı açmak isteyen girişimciler için frahchise yani bayilik vermektedir. Komagene’nin internet sitesine baktığımızda İstanbul’un bir çok ilçesine bayilik verdiklerini görmekteyiz. Çiğ köfteci açmak isteyenler daha detaylıca bilgi için Komagene’nin kurumsal sitesini ziyaret edebilir ve sıkça sorulan sorular aracılığıyla kafasına takılanlara cevap bulabilirler.

 

Popeyes Bayiliği

Popeyes TAB gıda bünyesinde bulunan ve dünyada en çok tercih edilen tavuk fast-food firmalarından biridir. Büyük oranda bayilik sistemiyle çalışan Popeyes belirlenen şartları yerine getiren girişimcilere franchise vermektedir. Bu şartlar arasında finansmanın sağlanması, mekanın şartlarının uygun olması gibi kriterler bulunmaktadır. Daha detaylı bilgiyi edinmek için Popeyes’in sitesini ziyaret edebilir, aklınıza takılan sorulara yanıt bulabilirsiniz.

 

McDonald’s

Dünyada en çok tercih edilen fast-food markası olan McDonald’s belirli şartları yerine getiren girişimcilere franchise vermektedir. Fakat Türkiye’de neredeyse her konumda bayisi bulunması  McDonld’s bayiliği almak isteyenler için bölge seçmelerini zorlaştırmaktadır. Daha detaylı bilgi için McDonald’s’ın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Levent Lostra: Türkiye’de hizmet veren ayakkabı bakım şirketidir. Bir çok yerde bayisi bulunan lostra şirketi girişimcilere franchise imkanı da sunmaktadır. Detaylı bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*