‘Güzel haberler gelmeye devam ediyor’ mesajıyla duyurdu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ‘Eren-10’ operasyonu kapsamında, Şırnak-Bestler Dereler Domuz Dağı bölgesinde devam eden operasyonda; jandarma komando, jandarma özel harekat ve polis özel harekat birlikleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 2 teröristin daha silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiği belirtildi. Böylelikle bölgede etkisiz hale getirilen terörist sayısının 6’ya yükseldiği ve operasyonların devam ettiği kaydedildi.

KIRMIZI LİSTEDE ARANIYORDU

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin kırmızı kategorideki Fırat Şişman olduğu öğrenildi.

Son dakika... İçişleri Bakanı Soylu, Güzel haberler gelmeye devam ediyor mesajıyla duyurdu

Özgür Gabar kod adlı Fırat Şişman adındaki teröristin katıldığı eylemler;

– 05.09.2015 tarihinde Hakkari Yüksekova Bostancık mevkiinde askeri konvoya saldırı sonucu (16) askerin şehit edilmesi 6 askerin yaralanması eylemlerini planlayan ve bizzat katılan terörist olduğu,

– 2014 – 2015 yıllarında Hakkari bölgesinde meydana gelen terör olaylarının sorumlu ve planlayıcısı olduğu,

– 2020 Eylül – 2021 Nisan ayları arasında sözde Botan Saha olarak bilinen Şırnak, Mardin, Van, Siirt ve Şanlıurfa illerindeki terör olaylarının planlayıcısı olduğu belirlenmiştir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Eren-10 Operasyonundan haber var. Kahraman evlatlarımızın mücadelesiyle Domuz Dağı’ndan, güzel haberler gelmeye devam ediyor. Şırnak-Bestler Dereler Domuz Dağı bölgesinde 2 terörist daha etkisiz. Dünden bugüne toplamda 6 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon devam ediyor” dedi.

SAYI 10’A YÜKSELDİ

Bakan Soylu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Ne diyeyim Allah, hızınızı kesmesin kahramanlar. 2 terörist daha. 8 terörist, oldu 10’ ifadelerini kullandı.

 

Ne diyeyim
Allah, hızınızı kesmesin kahramanlar 🤲

2️⃣ terörist daha,
8️⃣ terörist, oldu 1️⃣0️⃣ 👏👏👏

Allah razı olsun https://t.co/NYCgQ6J1eP

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*