Kredi Kartı Almak İçin Gerekenler

Kredi Kartı Almak İçin Gerekenler

Günümüzde artık nakit paranın yerini kredi kartları almaya başlamıştır. Birçok kişinin sadece bir değil birden çok kredi kartı bulunmaktadır. Peki kredi kartı almak için hangi koşulları sağlamak gerekir bu yazıda inceleyelim.

 

  • Öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. 18 yaşının altında olan kişiler ailelerinin de rızası alınarak yedek kartları kullanabilirler.
  • SGK olması oldukça önemlidir. Kişinin SGK’sı varsa kredi kartı çıkarması zor olmayacaktır. SGK’sı olmayan kişilere en fazla 1000 lira limitli kredi kartı verilir.
  • Kişinin daha öncesinde kullanmış olduğu kredi kart borçlarını iyi bir şekilde ödemiş olması da oldukça önemlidir. Eğer kişi bundan önceki kredi kartı borçlarını ödememiş geciktirmişse riskli gruba düşer. Riskli gruba düşen kişilere de birçok banka kredi kartı çıkarmaz.
  • Daha öncesinde başvurduğu bankanın herhangi bir kredi ve kredi kartı kullanmamış veya son 5 yıldır herhangi bir şekilde kredi akışı gözükmeyen kişiler de bankalar tarafından riskli grup olarak gözükecektir. Çünkü bu kişilerin herhangi bir kredi notu oluşmamış olacaktır. Bu sebeple kredi kartı başvuruları olumsuz olabilir. Bu kişiler olumsuz bir başvuru cevabı alırsa mevcut çalıştıkları bankadan kredi kartı başvurusunda bulunabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*