Tiktok Canlı Yayınından Kaç Para Kazanılır

Tiktok mecrası günümüzde gençleri favori sosyal medya platformlarından birisidir. Kısa ve eğlendirici videolar paylaşmaya imkan tanıması nedeniyle İnstagram ve Facebook gibi dev sosyal medya platformlarını bile rahatsız eder derecede büyümeye devam etmektedir.

Tiktok bazıları için sırf eğlenceden ibaret iken bazıları ise eğlencenin yanı sıra günlük harçlığını çıkarabilecekleri bir ortamdır. Özellikle de pandemi nedeniyle iş yapamayan müzik sanatçıları veya değişik performans sanatçıları Tiktok üzerinden para kazanmaya odaklanmışlardır.

Tiktok üzerinden bir çok para kazanma modeli bulunmakla birlikte bunlardan en bilineni canlı yayın açmaktır. Tiktok size belli bir kitleye ulaşınca, yani takipçi sayısına ulaşınca canlı yayın açma hakkı vermektedir.

Bu canlı yayınlarda hem kendinizi geniş kitlelere tanıtıyorsunuz hem de size canlı yayında gönderilen hediyeler sayesinde cebinize bir miktar para girmektedir.

Ancak komşunun tavuğunun komşuya kaz görünmesi misali Tiktok canlı yayın açma gelirleri dışarıdan bakıldığı kadar fazla değildir. Bunun başlıca iki sebebi bulunmaktadır:

Birincisi Tiktok size gönderilen hediye paralarınınen az %60 ile 65’lik bir kısmını kesmesidir. Yani kazandığınız paranın yarısından fazlası Tiktok’a kalmaktadır.

Diğer sebep ise siz belli bir miktara ulaşıp para çekmeyi beklerken hesabınızın sudan bir sebep ile banlanabilmesi veya basit gerekçelerle size canlı yayın engeli konarak para kazanmanızın durdurulmasıdır. Bu sebeplerle bir çok kişinin parası bir daha alınmamak üzere Tiktok’ta kalmasıdır.

Siz yine de hangi hediye kaç para ediyor, bunu merak ediyorsanız yazı kaynağımızdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak:https://volbiex.com/sosyal-aglar/tiktok-hediye-puani-hesaplama.html

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*